Świątynia
Shakti

jesień / zima 2021

PRZERWA W NASZYCH SPOTKANIACH

Kochana,

Żyjemy w niezwykle intensywnych czasach, w których wiele z nas co raz głośniej słyszy zawołanie do głębszego zadbania o siebie, do wybudzania się z dotyczasowego rytmu i sposobu funkcjonowania, do bycia klarowniejszą w tym, co jest dla nas ważne, w tym, jak chcemy żyć i jaki świat chcemy tworzyć. A to wyrasta z tego, na jakie sposoby przeżywamy swoje dni, w co angażujemy swoją energię, jakie działania podejmujemy, jakie wypowiadamy słowa, jakie gesty oferujemy sobie i roztaczamy wokół. Dlatego bardziej niż kiedykolwiek ważnym staje się dbanie o czas tylko dla siebie i miejsce, w którym możemy powracać do tej przestrzeni w swoim wnętrzu, która jest sercem nas, która nas karmi, prowadzi, która nas tworzy.

Świątynia Shakti od 6 lat odpowiada na tą gorącą potrzebę i swoimi spotkaniami zachęca do pielęgnowania nawyku regularnego odkładania na bok całego zgiełku codziennych zadań i powinności, i oferowania czasu całkowicie sobie i swojej kobiecości, niezależnie od jej aktualnej formy.

Dlatego właśnie w świątyni witamy piękną totalność kobiety, a ona może być wszystkim… od wycofania po radość, od gniewu po ciszę, od zmęczenia po błogość. Jest miejscem, gdzie uczymy się ujmować swoje światło i swój cień, i po prostu akceptować siebie całą. Gdzie pielęgnujemy siebie uważnością, czułym dotykiem. Gdzie ponownie rozluźniamy się, odżywiamy i ożywamy. Gdzie, przeglądając się w innych kobietach, uzdrawiamy, celebrujemy i wzmacniamy siebie w naszych różnych odsłonach.

Spotykamy się wieczorami co 2-3 tygodnie w półrocznych cyklach. Tej jesieni i zimą po raz pierwszy mamy przerwę w naszych spotkaniach. Nowy cykl prawdopodobnie zacznie się wiosną 2022. Będziesz mogła zapisać się od razu na cały cykl 6 spotkań, albo najpierw przyjść na pierwsze spotkanie, by sprawdzić czy to jest coś dla ciebie. Potem od drugiego spotkania zamkniemy grupę.

Zapraszam z miłością. Jeśli, czytając to, czujesz w swoim sercu mrowienie pragnienia, jakiejś tęsknoty, to może być znak byś dołączyła do nas, nie zwlekając już dłużej…

 

Sonia Alicja

Sonia Alicja Bednarek – Temple Mama
Yogini i Założycielka Namiętnej Obecności

Co mówią kobiety?

Jestem ogromnie wdzięczna za nasze spotkania w świątyni. Dzięki nim wiem, że mogę być każda, bez oceny, autentyczna, w pełni wyrażać siebie, nareszcie mając i dając sobie przyzwolenie. Zyskałam tu siostry, odnalazłam swoje zagubione fragmenty. Dziękuję za to jak piękną, dziką, ale i bezpieczną przestrzeń tu tworzymy. Dziękuję, że jesteście. Kocham Was.

marta

Pamiętam pierwsze moje powitanie w Świątyni przez inną kobietę. To było ponad rok temu. Jakbym kompletnie przeniosła się w inną rzeczywistość,  i ku mojemu zaskoczeniu, wcale nie tak nieznaną. Tu nie mam oporu, żeby zatopić się w kobiecych ramionach.  Mężczyzna nie da takiego dotyku. Sobie sama też nie dam. To jest jakbym powracała do jakiegoś pierwotnego źródła tego, co kobiece. Ukojenie.

anna

Zawsze opowiadam mojemu mężowi, że spotykam tu wyjątkowe kobiety. Każda jest inna. Zachwycam się tą kobiecą różnorodnością. I nie czuję się oceniana. To jest takie miejsce, gdzie bardziej jestem sobą. I wszystko mi jedno w jakim przyjdę nastroju, czy miałam trudny czas w pracy. Gdy tylko przekraczam próg świątyni, czuję jak to wszystko ze mnie spływa. Czuję się bezpieczna. Wracam do siebie.

joanna

Pasjonatka prawdy, odpoczynku i prawdziwej miłości, niewzruszenie zakorzeniona w Wielkiej Matce, marzy o stworzeniu nowego świata. Biegła w anielskości, divie i rykach Kali. Ziemia jest jej domem, podobnie jak nieskończoność.

chameli ardagh

Dla Kogo?

Kobiety, które spotykają się wspólnie w Świątyni są w różnym wieku, z różnych miejsc i z różnym doświadczeniem, ale to, co często mają ze sobą wspólnego to:

  • tęsknota za ponownym lub głębszym połączeniem ze swoją kobiecością, w jej najróżniejszych odsłonach
  • tęsknota za większym zrozumieniem mocy, mądrości i pragnień swojego kobiecego ciała i wnętrza
  • tęsknota za odpoczynkiem i czasem całkowicie dla siebie, bez masek, wymagań i oczekiwań
  • tęsknota za głębokim rozluźnieniem i regeneracją, za odpuszczeniem wszelkich powinności, choć przez chwilę
  • tęsknota za połączeniem ze świętą kobiecością, za pulsującą, magnetyczną i namiętną energią – Shakti* w sobie
  • tęsknota za bardziej autentycznymi i szczerymi, bezpiecznymi i wspierającymi sposobami bycia z innymi kobietami.

 *Shakti – w tantrze kobieca święta, seksualna energia kreacji, moc i mądrość w nas i we wszechświecie, w nieskończonych odsłonach

Dlaczego się spotykamy?

Korzyści i dary jakie otrzymasz, jak zawsze, zależą od twojego zaangażowania w praktykę w Świątyni.  Co prawda, obecność na każdym spotkaniu nie jest obowiązkowa, ale dedykując się im, jako wyraz miłości do siebie, możesz z zaskoczeniem odkrywać jak wiele zmienia podarowanie sobie czasu dla:

pielęgnowania kobiecej umiejętności świadomego i swobodnego bycia z emocjami i uczuciami, jako energią, która przychodzi i odchodzi, która – gdy jej ufasz – odsłania ukrytą pod nią mądrość, a także twoje autentyczne, bo już rozluźnione piękno

przyjemności jako kobiecej ścieżki do rozmiękczania swoich kanciastości i sztywności, do bycia obecną, rozgoszczoną w swoim ciele i połączoną z sensualną naturą tej, której ucieleśnieniami jesteśmy – Shakti; w kosztowaniu smakołyków, otaczaniu pięknymi zapachami, wmasowywaniu olejków czy w jakikolwiek inny, żywiący sposób jaki wymyślimy

zanurzania się głębiej w nasze kobiece ciała, nasze biodra, yoni i piersi, by być z nimi w czułości, by otwierać je na więcej kobiecej energii, także w jej seksualnym wymiarze; dla uzdrawiania i cieszenia się nią, niezależnie czy jesteś solo czy w relacji

rozpuszczania kobiecej rywalizacji i nieufności, których często jesteśmy uczone od dziecka, które często głęboko ranią nasze kobiece korzenie i serca; byśmy uczyły się dostrzegać i doceniać piękno i dary każdej z nas oraz wspierać siebie nawzajem w wyrażaniu zwłaszcza tych, które mamy, a które skrywamy

dla poznawania swojej unikatowej kobiecej esencji i pielęgnowania jej harmonii z męską, jako wzajemnie celebrujących się dopełnień, a nie – jak próbuje utrzymać patriarchat – przeciwieństw; w swoim wnętrzu, w swoich relacjach, w swoim życiu, na planecie Ziemia.

Czerpię przyjemność z moich transformacji. Wyglądam spokojnie i zgodnie, ale tylko niewielu wie jak wiele kobiet jest we mnie.

anais nin

Terminy Naszych Spotkań

Najbliższy półroczny cykl spotkań, do którego możesz dołączyć: 

Edycja 14 – WIONSA 2022

Obejmie 6 spotkań w stałej grupie. Przy czym pierwsze spotkanie jest otwarte, z myślą o tych kobietach, które najpierw i niezobowiązująco chcą spróbować czy to jest coś dla nich. Od drugiego spotkania zamykamy grupę, co oznacza, że jeszcze wtedy można do nas dołączyć.

Spotykamy się w ………. w godz. 18:30 – 22:30/23:00 w terminach:

  • info wkrótce
  • info wkrótce
  • info wkrótce
  • info wkrótce
  • info wkrótce
  • info wkrótce

Ilość miejsc: minimalna – 8 kobiet, maksymalna – 16/18 kobiet.

Początek kolejnej, wiosenno-letniej edycji planowany jest na marzec 2022 r.

miejsce:

Warszawa

Rezerwacja Miejsca

Zostanie otwarta wkrótce, tymczasem zapraszam Kochana, dołącz do newslettera (zapis w stopce na dole strony) po wczesne info

Czego możesz się spodziewać? 

Spodziewaj się czasu spędzonego z samą sobą oraz z innymi kobietami w praktykach inspirowanych tradycją świętej kobiecości oraz tantryczną ścieżką Shakti.  Ich cechą szczególną jest to, że – prowadząc poprzez portal kobiecości, jakim jest nasze ciało – przypominają nam jak wychodzić poza automatyczne schematy działania, wyczerpujące oczekiwania i wracać do głębokiej, kojącej obecności ze swoim wnętrzem.

Świątynia nie jest grupą terapeutyczną. Naturalnie szanujemy potrzebę podzielenia się refleksją i tym, co się dzieje.  Ale unikamy spędzania większości czasu na mentalnej analizie. To na początku może być trudne, jednak w miarę odkrywania bardziej kobiecych sposobów bycia ze sobą intymną, będziesz odkrywała, jak bardzo jest to spełniające, odżywiające i wzmacniające.

Zamiast tego wchodzimy do tajemniczej rzeczywistości Shakti, w której wszystko jest do odczuwania. W której, z chwili na chwilę otwierając się na komunikację językiem uczuć, odzyskujemy dostęp do swojej głębszej prawdy, a więc do swojego wewnętrznego przewodnictwa, potencjału i piękna.

nasze praktyki angażują:

ruch i taniec spontaniczny • wizualizacje i prowadzone medytacje • nasze zmysły • oddech • głos, czasem śpiew • odczuwanie i ekspresja emocji i stanów jako energii • przepływ energii Shakti • uważność i obecność • wewnętrzne zapytania i wglądy • święty dotyk/masaż

Częste pytania

Jak przebiega rezerwacja & sposób zapłaty?

1. Miejsce rezerwuje:

a/ wypełnienie formularza zapisu
Gdy to zrobisz, na podany przez Ciebie adres e-mail, otrzymasz przyjęcie zgłoszenia z informacją o dalszych krokach. Uwaga: Jeśli nie znajdziesz jej w swojej skrzynce, sprawdź proszę folder ‚spam’, a jeśli używasz gmail – ‘spam’ oraz zakładkę ‚oferty’. Czasem potrzebne jest dodanie [email protected] do listy zatwierdzonych adresów e-mail.

b/ + wpłata za udział:
– w pierwszym, otwartym spotkaniu – pełnej kwoty za udział
– w cyklu – pełnej kwoty za udział albo zaliczki* w wys. ….. zł
Gdy wpłynie któraś z tych kwot, otrzymasz potwierdzenie rezerwacji Twojego miejsca. Do momentu wpłaty, rezerwacja nie jest gwarantowana.

(*Jeśli wybrałaś zaliczkę, wpłać pozostałą kwotę za udział w wysokości i terminach dla specjalnej albo regularnej ceny, jednak do 2 dni przed dniem rozpoczęcia warsztatu.)

2. Pamiętaj proszę, że ze względu na ograniczoną ilość miejsc, decydująca jest kolejność wpłat.  

3. Wszystkie płatności są w formie płatności online albo przelewu na konto bankowe wskazane w przyjęciu zgłoszenia.

Jaka jest polityka rezygnacji & zwrotów?

W przypadku rezygnacji z udziału:

a/ w pierwszym, otwartym spotkaniu:
w cenie udziału jest zawarta zaliczka w wys. 70 zł, która w przypadku rezygnacji do 7 dni przed datą spotkania – jest zwrotna w wys. 50%; po tej dacie zaliczka staje się bezzwrotna

b/ w całym cyklu:
w cenie udziału jest zawarta zaliczka w wys. ….. zł, która w przypadku rezygnacji do 7 dni przed datą pierwszego spotkania – jest zwrotna w wys. 50%; po tej dacie zaliczka staje się bezzwrotna

c/ w obu przypadkach dla rezygnacji do 3 dni przed datą pierwszego spotkania – nie ma zwrotu wpłaconych kwot za udział, chyba że zwolnione miejsce zajmie (i) kobieta z listy oczekujących albo (ii) polecona przez Ciebie kobieta – wtedy otrzymasz zwrot pomniejszony o kwotę zaliczki, albo (iii) zaliczymy ją (także minus zaliczka) na poczet udziału w innym warsztacie Namiętnej Obecności w ciągu najbliższych 12 miesięcy, co wymaga wcześniejszego uzgodnienia.

Czy można zapłacić za część spotkań?

Cena udziału za cały cykl jest stała i nie zmienia się w przypadku nieobecności na niektórych spotkaniach. Jeśli jednak nie będziesz obecna jeden czy dwa razy, możesz 'odebrać’ swój udział uczestnicząc w 1 czy 2 wieczorach najbliższej kolejnej edycji naszych spotkań (wtedy uprzedź mnie o tym).

Natomiast w sytuacji, gdy bardzo pragniesz uczestniczyć w naszych spotkaniach, a nie możesz z powodów finansowych – skontaktuj się ze mną, pisząc na [email protected]Jest jedno specjalne miejsce.

Co jeśli nie będę mogła być na każdym spotkaniu?

Chcemy aby świątynia nie była kolejnym obowiązkiem do wykonania. I prawdopodobnie czasem się wydarzy, że nie będziesz mogła przyjść. Mam tylko prośbę. Gdy nie będzie to kwestia zobowiązań, tylko samopoczucia – rozważ przyjście, proszę. Często wydaje nam się, że nie możemy uczestniczyć w spotkaniu, gdy czujemy się smutne, przybite, zmęczone czy rozdrażnione.  Ale jeśli, pomimo to decydujemy się przyjść, powiedzieć o tym lub nie, dać się przyjąć taką, jaką jest się w danej chwili, być w praktykach taką, jak jest się w tej chwili, to często okazuje się to najlepszą decyzja jaką mogłyśmy dla siebie zrobić. Zatem, proszę, przyjdź każda.

Natomiast jeśli jednak nie będziesz obecna jeden czy dwa razy, możesz 'odebrać’ swój udział uczestnicząc w 1 czy 2 wieczorach najbliższej kolejnej edycji naszych spotkań (wtedy uprzedź mnie o tym).

Czy potrzebne jest doświadczenie?

Nie, jedynie Twoje zaangażowanie. Świątynia jest dla każdej kobiety, która – niezależnie czy ma doświadczenie, czy nie w praktykach przebudzonej kobiecości – pragnie odsłaniać i odżywiać jej splendor. Dlatego witamy także nowe kobiety, które chcą dedykować się własnemu rozkwitowi, a także rozkwitowi kobiecości na planecie Ziemia.

Czy można przyjść z dzieckiem?

Czas tylko dla siebie dla wielu z nas jest luksusem. I to jest jeden z darów jaki oferujemy sobie podczas naszej kobiecej praktyki. Przede wszystkim dlatego, by naprawdę i nareszcie całkowicie dedykować go sobie. Korzyści z tego jest wiele. W tym także ta, że dzięki temu, możemy potem pełniej być z bliskimi, ponieważ jesteśmy w głębszym kontakcie z własnym odżywieniem. Dlatego na nasze spotkania nie zapraszamy dzieci. Chyba, że jest to córeczka, która skończyła 18 lat, która chce, jako uczestniczka, spotykać się w ten sposób z innymi kobietami.

Czy to jest coś religijnego?

Nie. Mimo, że tantra operuje symboliką hinduską, ponieważ stamtąd się wywodzi, to nie jest ona religią. Zjawiska takie, jak Shakti, Shiva, kundalini, boginie tantryczne, w sposób właściwy dla tej tradycji, ale też niezwykle piękny, określają, personifikują i wyjaśniają uniwersalne zasady we wszechświecie, czyli także odpowiadające im mądrości naszego wnętrza. Dlatego ich używamy, jak również uwspółcześnionych wersji praktyk tej ścieżki.

Masz inne pytania?
Skontaktuj się ze mną pisząc na [email protected].