Dawno temu w hinduskim Raju

Dawno temu w hinduskim Raju

Według jednej z hinduskich legend dawno, dawno temu Bogowie zamartwiali się pojawieniem się w Raju gigantycznego kamiennego fallusa {linghama}.

Ten kamienny lingham był tak pełen niespełnienia i agresji, że niszczył wszystko wokoło: lasy, domy, jeziora i góry. Nie wiedząc co zrobić Bogowie wysłali swoją armię aby go powstrzymać, ale bez skutku.  To nic nie pomogło.

I w pewnym momencie, przypomnieli sobie o Wielkiej Boginii, którą do tej pory ignorowali, o której nie pamiętali na co dzień. Pośpiesznie udali się do niej po pomoc.  Uznając jej wartość poprosili ją o zakończenie destrukcji rozpoczętej przez lingham.

W odpowiedzi Wielka Boginii zeszła z niebios, objęła wielkiego linghama i przyjęła go głęboko do swojego ciała. Ten akt dał linghamowi tak niewysłowione ukojenie, że jego agresja rozpuściła się. I nastała błogość spełnienia.

Jest to symboliczne przedstawienie harmonii wszechświata stworzonej z unii Shakti (zasady żeńskiej) z Shivą (zasadą męską).  Chociaż te istnienia są boskie, są aspektami w każdym mężczyźnie i w każdej kobiecie. Dlatego, wg Tantry, Shiva potrzebuje Shakti by nadała mu formę, a Shakti potrzebuję Shivy by dał temu świadomość. On może nauczyć jej cudownych rzeczy, a ona zawsze może go wyczulić na przestrzeń jego twórczego potencjału. Oboje rozpoznani i uznani w Tobie są niezbędni by tańczyć perfekcyjny taniec życia.  Byś była w sobie połączona. Byś był w sobie połączony.

Namaste, Sonia

Subscribe to our newsletter

 

Subscribe to our newsletter

 

Subscribe to our newsletter

 

 

 

 

Subscribe to our newsletter

Get updates direct to your inbox.

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).