Dawno temu w hinduskim Raju

Dawno temu w hinduskim Raju

Według jednej z hinduskich legend dawno, dawno temu Bogowie zamartwiali się pojawieniem się w Raju gigantycznego kamiennego fallusa {linghama}.

Ten kamienny lingham był tak pełen niespełnienia i agresji, że niszczył wszystko wokoło: lasy, domy, jeziora i góry. Nie wiedząc co zrobić Bogowie wysłali swoją armię aby go powstrzymać, ale bez skutku.  To nic nie pomogło.

I w pewnym momencie, przypomnieli sobie o Wielkiej Boginii, którą do tej pory ignorowali, o której nie pamiętali na co dzień. Pośpiesznie udali się do niej po pomoc.  Uznając jej wartość poprosili ją o zakończenie destrukcji rozpoczętej przez lingham.

W odpowiedzi Wielka Boginii zeszła z niebios, objęła wielkiego linghama i przyjęła go głęboko do swojego ciała. Ten akt dał linghamowi tak niewysłowione ukojenie, że jego agresja rozpuściła się. I nastała błogość spełnienia.

Jest to symboliczne przedstawienie harmonii wszechświata stworzonej z unii Shakti (zasady żeńskiej) z Shivą (zasadą męską).  Chociaż te istnienia są boskie, są aspektami w każdym mężczyźnie i w każdej kobiecie. Dlatego, wg Tantry, Shiva potrzebuje Shakti by nadała mu formę, a Shakti potrzebuję Shivy by dał temu świadomość. On może nauczyć jej cudownych rzeczy, a ona zawsze może go wyczulić na przestrzeń jego twórczego potencjału. Oboje rozpoznani i uznani w Tobie są niezbędni by tańczyć perfekcyjny taniec życia.  Byś była w sobie połączona. Byś był w sobie połączony.

Namaste, Sonia