Lekko i klarownie… by zaprosić Obfitość

Lekko i klarownie… by zaprosić Obfitość

 Tradycja mówi, że…

Lakshmi, Bogini Obfitości, nie odwiedzi zakurzonego czy zagraconego miejsca

W Indiach, coroczny festiwal Lakshmi – Navaratri, zaczyna się od porządków w domu.  Zwyczajnie nie możesz do niego zaprosić Lakshmi jeśli nie usunęłaś starego kurzu i bałaganu, jakiegokolwiek – w przestrzeni, umyśle czy sercu. Po prostu nawet nie będzie miała gdzie postawić swojej stopy…

I tak, jak jest bardzo chojna, Lakshmi jest także swego rodzaju pedantką. Dlatego wielbiciele Lakshmi zwykle są wielbicielami fizycznej i mentalnej klarowności.

Poza tym, oczyszczanie swojej przestrzeni może stać się pełnym mocy sposobem oczyszczania swojego serca, zwłaszcza gdy zrobisz to z intencją i poczuciem rytuału.  I oto tak naprawdę chodzi w obfitości. To sercem prawdziwie przyjmujesz, i sercem prawdziwie obdarowujesz.

W tym roku Navaratri zaczęło się 5 października i kończy się 13 października.  Proszę jaka zbieżność. Sama od miesiąca przy wsparciu przyjaciółki i mamy przeglądam wszystkie moje szafy, jedna po drugiej, i wreszcie pozbywam się tych rzeczy, które już mi nie służą. Podobnie dzieje się w moim otoczeniu, wśród moich znajomych. Sprzątają, selekcjonują, oddają rzeczy, a niektórzy nawet przeprowadzają się. Ja też.

Wygląda, że jest to wyraz, szerszej niż tylko moja, tęsknoty za radosną lekkością.

Na tym nie koniec.  Wokoło mnie masowo oczyszczania organizmów oraz  jedzenie tego, co uzdrawia i wzmacnia w miejsce tego, co osłabia. Wymiana informacji, poglądów, spostrzeżeń i nowości!  I….

I serce też jest tu obecne.  Miejsce naszej największej mocy i jednocześnie największej wrażliwości.  I doświadczam i obserwuję stale narastającą otwartość w mówieniu o odczuciach, uczuciach, sprawach i trudnych i pięknych. Dzielenie się we współodczuwaniu.  Co raz mniej ukrywania. Co raz więcej ciepłej jasności i autentyczności.  Jakbyśmy naprawdę mieli już bardzo dość całego kurzu, co te cuda przykrywa.

Klarowność serca.  Taka tęsknota za czystym kochaniem.

 Lekkość, klarowność, piękno, harmonia, miłość ~ to niektóre z darów Laskhmi  

A pomyślne życie jest czyste.

Dlatego, jeśli też jesteś w podobnym czasie przemian i jeśli poczujesz się zmęczona, zaniepokojona, osłabiona czy w chaosie, jako antidotum możesz oczyścić się nieco ofiarowując sobie Złoty Prysznic Lakshmi.

To taki dar, ode mnie dla Ciebie…  

 

Mogą Cię zainteresować:

CEREMONIE OBFITOŚCI – Dary Lakshmi – Białystok – 20/10/2013 – czytaj więcej …

CEREMONIE OBFITOŚCI – Dary Lakshmi – Warszawa – 27/10/2013 – czytaj więcej …