KALI – Święta Moc Kobiecości ~ Tantryczny Warsztat dla Kobiet ~ listopad 2018 r., Bajkowa Zagroda k/Warszawy – 2 EDYCJA

KALI – Święta Moc Kobiecości ~ Tantryczny Warsztat dla Kobiet ~ listopad 2018 r., Bajkowa Zagroda k/Warszawy – 2 EDYCJA


Kobieca radykalna gwałtowność i dzikość, którą w tantrze personifikuje bogini Kali, jest chyba najbardziej niezrozumianym i zniekształconym aspektem dojrzałej kobiecości, co podtrzymują zarówno media, religijne i kulturowe stereotypy, jak i nasze wewnętrzne przekonania. 

A ona, w swej najbardziej autentycznej formie, jest kobiecą mądrością i mocą przełomowej zmiany, transformacji, otwarcia i uwolnienia. Niesie w sobie mądrość przeszłości oraz możliwości przyszłości. I żyje w każdej z nas. 

REZERWACJA>

 

Ona jest końcem i początkiem jednocześnie.

Ona jest zdecydowanym porzucaniem umniejszających strategii bycia, przekonań i masek.

Ona jest odwagą stawiania granic i stawania w obronie tego, co kochasz, co dla ciebie jest prawdziwe.

Ona jest rozluźnianiem się w napięciu i nacisku.

Ona jest uwalnianiem z roli ofiary.

Ona jest uleganiem ekstazie w pierworodnej seksualności.

 

W swej surowej, ale bezwarunkowej miłości, namiętnie tańczy na zgliszczach tego, co spowodowało, że utknęłaś, tworząc kompost dla tego, co prawdziwe i unikatowo piękne. Byś zobaczyła, że jesteś kimś o wiele więcej niż przeciwności, zranienia przeszłości czy już nie twoje sposoby bycia. 

Jest tą, która podaje ci rękę, gdy upadłaś na kolana. Nie pozwala ci udawać kogoś, kim nie jesteś, byś zawsze była wierna sobie i wierzyła w siebie.  I bawi ją, gdy próbujesz powstrzymać swą namiętną ekstatyczność, bo to nie jest możliwe, jeśli chcesz naprawdę być żywą.

I mimo, że swoim wizerunkiem… dzikim spojrzeniem, nagim ciałem, naszyjnikiem z czaszek, czy mieczami w wielu dłoniach i wysuniętym językiem, może być przerażająca, to jest najwrażliwszą i najpotężniejszą mądrością w tobie, gotową do życia prawdą i działania z miłością, nie ważne jakim kosztem ego, bądź co pomyślą inni. Ona cię wyzwala.

I może to zaskakujące, ale nie jest przeciwna męskości. Ona raczej oświetla to, co jest w niej niezdrowe. I w swym sercu katalizuje długo oczekiwaną unię świętej kobiecości ze świętą męskością.

 

Co będziemy robiły i dlaczego?

Podczas tego tygodniowego programu naturalnie poznasz wiele aspektów mitu o Kali, które przepięknie tłumaczą mądrość i zasady działania jej energii. Jednak przede wszystkim będziesz miała możliwość do praktycznego i głębokiego wejścia w 4 UNIKALNE DARY KALI:

Dar Mocy Rozróżniania

Dla umiejętności klarownego dostrzegania i odcinania iluzji w każdej życiowej sytuacji, spowodowanych tym, co umniejsza, czyli osądem, ignorancją, arogancją, zwątpieniem czy zranieniem; dla mówienia i działania z co raz głębszej prawdy swojego serca;

Dar Organicznej Seksualności

Dla rozgaszczania się w swojej seksualnej naturze, ale tej organicznie dzikiej, namiętnej, wyzwolonej i dla honorowania swojego ciała; dla siebie, dla głębszego spotkania z męskością, dla bycia pulsująco żywą w codziennych działaniach i wyborach;

Dar Gniewu

Dla umiejętności relaksowania się w świadomym odczuwaniu energii złości; dla konsumowania jej płomieniem tego w sobie, co ogranicza i co spowodowało, że utknęłaś; i dzięki temu, dla upragnionego ugruntowania i odpoczynku w swojej głębszej mocy; 

Dar Wielkiego Spokoju

Dla zdolności obejmowania wystarczająco silną, przejrzystą i ciepłą obecnością siebie, bliskich, i to, co kochasz, na co dzień, ale zwłaszcza w chwilach zmian czy wyzwań.

 

Te kobiece niezwykłości były zniekształcane, a przez to odrzucane już zbyt długo, blokując pełnię potencjału dojrzałej kobiecości.  Zatem jeśli, podczas tego tygodnia, zaufasz mądrości Kali w tobie, Ona poprowadzi cię do serca tej, którą jesteś. I pokaże ci, że to, czego się w sobie obawiałaś, tłumiłaś bądź odrzucałaś, że twoja dzikość, radykalny gniew i pasja tak naprawdę nie potrzebują amputowania, ponieważ – świadomie objęte – stają się portalem do twojej wspaniałej mądrości i rozluźnionego piękna.  I na koniec wyłonisz się bardziej klarowna, odważna, wolna, namiętna i kompletna. To będzie prawdziwie alchemiczna podróż do narodzin lśniącej, pulsującej życiem, bardziej przebudzonej Siebie.

Alicja Sonia Bednarek
Założycielka Namiętnej Obecności

 

 


O Praktyce

Praktyki przebudzonej kobiecej duchowości, inspirowane tantryczną ścieżką Shakti, to żywe, pełne oddechu, bezpośrednie doświadczenia. W nich nie ma konceptów do objęcia, czy celów do osiągnięcia. One, poprzez piękny portal kobiecości, jakim jest nasze ciało, przeprowadzają nas przez przyjęte formy, przekonania czy obawy do wewnętrznej mądrości. W nich przypominamy sobie, jak na co dzień być w głębokiej, rozluźnionej obecności ze sobą, by być własną przewodniczką. 

One wychodzą poza terapeutyczną analizę i to odróżnia je od wielu innych i czyni unikatowymi. Naturalnie szanujemy potrzebę podzielenia się refleksją i tym, co się dzieje.  Ale to, czego unikamy, to spędzania większości czasu na analizie czy mentalnych koncepcjach. To na początku może być trudne, ale w miarę odkrywania nowych sposobów bycia w tym ze sobą intymną, będziesz odkrywała, jak bardzo jest to spełniające, odżywiające i wzmacniające. 

Zamiast tego, jak tantryczne yoginie, wchodzimy do tajemniczej rzeczywistości Shakti, boskiej esencji kobiecości, w której wszystko jest do odczuwania, z chwili na chwilę.  W której mamy możliwość zdejmowania ograniczających masek, by dostrzec naszą wspaniałość w byciu autentyczną… w radości, namiętności, bólu czy bezbronności i wchodzić w tym w uwalniającą, poszerzającą świadomość płynność.  

W praktykach angażujemy nasze zmysły, wyobraźnię, oddech, głos, przepływ energii Shakti, uważność, taniec i ruch. Jest medytacja, także aktywna, wizualizacja, są wewnętrzne wglądy, ceremonie. Jest też, pełen szacunku i ciepła, święty dotyk, bardzo ważny w kobiecej duchowości. On zaprasza czującą obecność do naszych ciał i ogrzewa znieczulone, czy zaciśnięte w nas miejsca, pomagając ciału rozluźnić się, łagodnieć i otwierać na głębsze wejście do wnętrza siebie. A ponieważ jest to intensywna i zaawansowana praktyka, takiego dotyku będziemy także doświadczać w postaci masaży tantrycznych.  

WAŻNE:

Zatem, chciałabym abyś wiedziała, że podczas warsztatu nie będziemy koncentrowały się na terapeutycznej pracy z gniewem, czy innymi, tzw. trudnymi emocjami. Zamiast tego, będziemy uczyły się jego odczuwania i wyrażania jako jednej z form energii Shakti, w uwalniający i nie skierowany przeciwko sobie czy otoczeniu sposób. W efekcie, będziemy oswajały sie z jego smakiem i zaczynały mieć do niego co raz bardziej świadomy i zrelaksowany dostęp. Dopiero wtedy będziemy mogły korzystać z jego uzdrawiających i transformujących potencjałów, jak mówić swoją prawdę, obronić coś, co kochamy, wyznaczyć granice, odważyć się na zmianę, ulec ekstazie, otworzyć serce.

To spotkanie jest dedykowane mądrości radykalnej kobiecości, tej sprzed zniekształcenia jej niezrozumieniem i zepchnięciem do tzw. cienia.  Jest dedykowane dostrajaniu się do jej uwalniającej i uzdrawiającej mocy. Siedzibą Kali jest Serce.

 


Czy to jest dla mnie?

TAK, ten warsztat prawdopodobnie jest dla Ciebie, jeśli:

• Masz już doświadczenie w praktyce poprzez ciało i pociąga cię tradycja tantry oraz boskiej kobiecości

• Jesteś gotowa wziąć odpowiedzialność za siebie, za swoją praktykę i za spotkanie się z różnymi, również tłumionymi, aspektami swojego wnętrza

• Możesz na czas warsztatu odłożyć na bok swoje codzienne zobowiązania by, jako wyraz miłości do siebie samej, naprawdę zaangażować się w praktykę i rytm zajęć

• Jesteś stęskniona za głębokim pojednaniem się ze sobą, swoim sensualnym ciałem, oddanym sercem i kobiecą duszą, za wewnętrznym uwolnieniem i kochaniem siebie co raz bardziej

NIE, raczej nie będzie dobry dla Ciebie, jeśli:

• W żaden sposób nie jesteś obeznana z kontaktem ze swoim wnętrzem poprzez ciało, oddech czy spontaniczny ruch

• Jesteś w trakcie leczenia psychiatrycznego, lub przechodzisz przez traumatyczny okres swojego życia i szukasz indywidualnej terapeutycznej opieki i wsparcia

• Potrzebujesz intelektualnego i teoretycznego zrozumienia całego procesu, bardziej niż zaufania w mądrość płynącą z twojego ciała, wnętrza i w bycie prowadzoną przez twoją energię Shakti

 


Udział w warsztacie & Rezerwacja

 

NAJLEPSZA WARTOŚĆ przy wpłacie do 3 listopada 2018 r.

• 1170 zł • (+ pobyt) 

 

// 1370 zł (+ pobyt) przy wpłacie po 3 listopada 2018 r. //

w tym ZALICZKA: 600 ZŁ

 

 

//Po wypełnieniu formularza rezerwacji otrzymasz ode mnie potwierdzenie otrzymania zgłoszenia
wraz z dalszymi informacjami//

Masz pytania?

Skontakuj się ze mną pisząc na: info@namietnaobecnosc.pl

 


Nocleg i wyżywienie w Bajkowej Zagrodzie k/Warszawy


Pełen pobyt z wegetariańskim wyżywieniem
(3 posiłki dziennie):

 • w pokoju z ogólnie dostępną łazienką: 155 zł / osoba / doba
 • w pokoju z łazienką: 175 zł / osoba / doba

Pokoje są 1, 2,3 i 4 osobowe.

Płatność za pobyt jest w formie gotówki na miejscu, w dniu rozpoczęcia warsztatu.

 


Praktyczne informacje

 • Harmonogram:
  Przewidywana data: 18 listopada – 23 listopada 2018 r. 
  zaczynamy kolacją w niedzielę o godz. 18:00, kończymy w piątek, obiadem o 13:00
  przykładowy harmonogram dnia:
  7:30 – 8:45 – aktywna medytacja poranna
  8:45 – 9:30 – śniadanie
  9:30 – 13:00/30 – wspólna praktyka
  13:00/30 – 16:00 – obiad & czas wolny
  16:00 – 19:00 – wspólna praktyka
  19:00 – 20:00 – kolacja
  po 20:00 – czas wolny albo wspólna praktyka
 • Bajkowa Zagroda, ul. Zalesie 13, Łąki Radzymińskie, 05-250 Radzymin
  dojazd
 • Ilość miejsc
  min – 6 kobiet
  max – 18 kobiet

 


Sposób płatności i polityka rezygnacji

1/ Gwarancją rezerwacji miejsca jest niezwłoczna wpłata zaliczki w wysokości 600 zł.

2/ Płatność pozostałej kwoty za udział jest do 12 listopada br. włącznie, ale jeśli chcesz skorzystać z niższej ceny –  do 3 listopada br. włącznie. Naturalnie możesz także od razu wpłacić pełną kwotę.

3/ W przypadku rezygnacji do 3 listopada br. włącznie, otrzymasz zwrot wpłaconych kwot pomniejszonych o 50% zaliczki.

4/ W przypadku rezygnacji po 3 listopada br., otrzymasz zwrot wpłaconych kwot pomniejszych o całą kwotę zaliczki, która wtedy jest bezzwrotna.

5/ Po 12 listopada nie ma zwrotu wpłaconych kwot, chyba że zwolnione miejsce zajmie (i) osoba z listy oczekujących albo (ii) polecona przez Ciebie osoba – wtedy otrzymasz zwrot wpłaconych kwot pomniejszonych o kwotę zaliczki.

W przypadku choroby jeszcze przed rozpoczęciem programu, jest możliwość zaliczenia wpłaconych kwot (minus zaliczka) na udział – swój (albo osoby z Twojego polecenia) – w innym warsztacie w ciągu nadchodzących 12 miesięcy.

6/ Płatności za udział są w formie przelewu na konto bankowe wskazane w potwierdzeniu otrzymania zgłoszenia.

7/ Płatność za pobyt jest gotówką w ośrodku, w dniu rozpoczęcia warsztatu.

 


Kontakt

T: 881 298 975; E: info@namietnaobecnosc.pl

Subscribe to our newsletter

 

Subscribe to our newsletter

 

Subscribe to our newsletter

 

 

 

 

Subscribe to our newsletter

Get updates direct to your inbox.

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).