Medytacja ‚Boginii Jako Twoje Własne Ciało’

shaktinet_tantra_dla_kobiet_online
W praktyce Tantry ponad wszystko zmierza się do nauczenia ciała jego własnej boskości. Dlatego w tantrycznej tradycji istnieje pewien rodzaj medytacji, w których świadomie identyfikuje się Shakti z każdą częścią ciała. Ta medytacja, „Boginii Jako Twoje Własne Ciało”, jest pełnym miłości uznaniem, że Shakti żyje poprzez Twoje fizyczne ciało, zupełnie tak samo, jak poprzez zewnętrzny świat natury.

 

 

Boginii Jako Twoje Własne Ciało

Znajdź miejsce gdzie możesz usiąść w spokoju, gdzie nikt nie będzie ci przeszkadzał przez co najmniej 15 minut.  Usiądź w wygodnej pozycji, z wyprostowanym, ale nie sztywnym, kręgosłupem. Możesz także położyć się na macie czy kocu, wspierając swoją szyję małą poduszką i dla wygody, kładąc  poduszkę pod kolanami.

Gdy już będziesz gotowa, zamknij oczy i wnieś świadomość do twojego oddechu.  Po chwili wnieś zrozumienie, że twój oddech jest wprawiany w ruch przez niezmierzoną i kochającą obecność Shakti.  Tak jakby to Shakti oddychała poprzez Ciebie.   To jest Boginii jako moc oddechu, siła życiowa wszechświata, która oddycha poprzez każdą żyjącą istotę, więc także poprzez ciebie.

Teraz zauważ i poczuj twoje ciało.  Rozważ to, że twoja skóra zrobiona jest z wibrujących cząstek energii i te energie są Boginią samą w sobie, wibrującą jako skóra twojego ciała.  Pomyśl o liściach, o korze drzew, o zewnętrznej skorupce nasion, górnej warstwie ziemi.  Rozważ, że to są różne formy skóry i że są zrobione z energii – energii, która jest esencją Boginii.

Zauważ też twoje kości.  Poczuj jak ich solidność odzwierciedla solidność skały, ziemi.  Poczuj inne mięsiste elementy twojego ciała, organy i tłuszcz, i zauważ że one także wypełnione są energią, że są zrobione z energii, z cząstek Shakti, która jest Boginią.

Zauważ teraz twoją krew i inne płyny twojego ciała. Rozważ fakt że ¾ twojego ciała jest płynne. Przywołaj rzeki i oceany świata.  Zdaj sobie sprawę z tego, że płyny w twoim ciele i wody świata są zrobione z energii i że tą energią jest Boginii.

Poczuj teraz powietrze, którym oddychasz, powietrze wewnątrz twoich płuc.  Zdaj sobie sprawę z tego, że to powietrze także jest wypełnione cząsteczkami energii, cząsteczkami Boginii.  Bądź świadoma przestrzeni wewnątrz twojego ciała, wewnątrz twoich komórek, przestrzeni wokoło ciebie, przestrzeni w każdym przedmiocie w twoim otoczeniu.   Zdaj sobie sprawę, że przestrzeń jest energią i że ta energia jest transformacją Boginii w świecie fizycznym.

Z zamkniętymi oczami, poczuj lub jeśli to trudne, w wyobraźni uznaj, że twoje ciało jest zrobione z energii boginii. 

Teraz zajrzyj do twojego umysłu i zauważ myśli i uczucia podnoszące się i opadające w twojej wewnętrznej przestrzeni. Jak przypływ i odpływ fal.  Zdaj sobie sprawę, że te dwa działania są subtelnymi płynnościami energii, wiecznie zmieniającymi się aspektami Shakti.  Shakti stała się twoim ciałem, umysłem i uczuciami.  Shakti stała się światem.

Medytuj z odczuciem, że Boginii jest twoim ciałem, umysłem i uczuciami. Medytuj Boginię jako świat.  Uznaj że wszystkie chwile, zmiany, przesunięcia we wszechświecie są ruchami Shakti.  Pozwól sobie czuć rytm oddechu.  Pozwól sobie być oddychaną przez energię, przez Shakti, co jest w całej atmosferze.  Uznaj, że energia która oddycha poprzez ciebie, powietrze którym oddychasz, ciało i jego energia, myśli co przepływają przez twój umysł, twoje uczucia – to wszystko to Shakti.  Shakti naprawdę żyje twoim życiem.  Odpocznij w tym odkryciu, w tym odczuciu. {~na podstawie Sally Kempton}

Namaste,

Sonya Alicja Bednarek namietna obecnosc warsztaty tantry

Sonya Alicja Bednarek

 

Namaste