O Namiętnej Obecności

Namiętna Obecność to, jak antyczna Tantra, nieokiełznana namiętność do pełni… do sztuki łączenia medytacji z miłością, świadomości z namiętnością, prawego umysłu z wrażliwym sercem.  To naprawdę wystarczy.  Oddając się temu jesteś w najprawdziwszej, realnie i na co dzień dostępnej duchowej i ucieleśnionej praktyce własnego przebudzania. 

 

Namiętność to Shakti, zasada żeńska. To przyjmujące, dogłębne, wyrażane odczuwanie.  To wibrujące drżenie {Spanda}, co przepływa przez Ciebie w każdej sytuacji, gdy czujesz zainteresowanie, pasję, zachwyt, gniew czy pociąg.  Ona rodzi miłość w Tobie i zradza się z miłości.  Jest pielęgnującą matką, towarzyszką, kochanką, ale także niszczycielką, co tańczy swój taniec, wprawiając Shivę w zachwyt. Shakti to moc. To boska kobiecość.

Obecność to Shiva, zasada męska.  To nieporuszone bycie, źródło ciszy.  On nie potrzebuje rywalizować, niczego zdobywać ani niczego udowadniać sobie, czy światu.  On po prostu Jest.  To czysta świadomość, która przenika i przemierza wszystko. Jest swobodny i wolny. Wspiera Ciebie i wszystko to, co jest potrzebne dla Twojego rozwoju.  On dopełnia Shakti dając jej oparcie, a swojej twórczości nadając kształt. Jest kreatorem. Shiva to boska męskość.

Namiętna Obecność to nic innego jak ciągły przepływ świadomości od jednego do drugiego. Jak łączenie mocy z ciszą, seksualności z duchowością, serca z umysłem.  To pełnia własnej natury.  Gdy Ona przejawia materię, to On ducha.  Gdy Ona przyjmuje, On przenika. Gdy Ona jest kochaniem, On jest miłością. To jedyna realna rzecz.

Zatem praktykując Namiętną Obecność:

 Praktykujesz cielesne i duchowe przebudzanie, zakorzenione w antycznej Tantrze, starożytnych ale także współczesnych praktykach medytacyjnych, przez co możliwych do doświadczania teraz, w Twoim codziennym życiu:

~~ budzisz w sobie boską kobiecość oraz boską męskość, jako współczesna kobieta i jako współczesny mężczyzna.~~

 ~~odkrywasz i transformujesz to, co cię blokuje w ciele, sercu i umyśle, by wyjść poza ten wewnętrzny konflikt; przeciwności przekształcasz w dopełnienia; uczysz się sztuki łączenia cielesnej zmysłowości, odczuwania sercem z medytacyjną świadomością.~~

~~ odkrywasz świętą seksualność: seksualną i duchową unię, która otwiera na specjalną formę komunikacji nie tylko z ukochaną, ukochanym, ale z życiem w ogóle; w niej sięgasz esencji szczęścia i błogości, wychodząc poza zwykłą przyjemność i wypełniając się  miłosnym zachwytem i spokojem. ~~

~~jesteś tym ziarenkiem, co odnajdując siebie, odzyskuje nieskończoność {Jedność} i wnosi uważność i wrażliwość we współczesne życie, dla pokoju, akceptacji, zrozumienia, czułości i miłości na planecie Ziemia.~~

 

Namaste,

Sonya Alicja Bednarek