O Praktyce

Namiętna obecność to nic innego jak praktyka ucieleśnionej kobiecej duchowości. To ścieżka zainspirowana tantryczną tradycją Shakti, w której pytanie: ‘Jak się zmienić?’, zastępujesz innym: ‘Jak mogę poczuć siebie bardziej?’.  Wg tej ścieżki Twoje piękno, mądrość i pulsująca życiem moc już są w Tobie.  Dlatego zamiast nieustannego naprawiania i korygowania siebie, zaprasza do głębokiego zanurzania się w to, co już w Tobie jest.

W tej praktyce, obejmując całe ciało, z jego ruchem, emocjonalnością, sensualnością, cyklicznością i tajemnicą, głęboko zanurzamy się w wiele subtelnych oraz radykalnych doświadczeń. Te, w dużej części tantryczne, praktyki są bardzo istotne dla poczucia i przepływu energii Shakti – boskiej żeńskiej esencji (energii życiowej, wewnętrznej bogini, której powierniczką jest kobieca dusza), dla bycia czującą oraz obecną z chwili na chwilę. Angażują nasze zmysły, wyobraźnię, oddech, emocje, dźwięk, przepływ energii, uważność, czy ruch. Są to medytacje – statyczne i w ruchu, wizualizacje, ceremonie, wewnętrzne zapytania i wglądy; jest taniec, kobieca modlitwa i mantra. To wszystko w grupie, w parze i w pojedynkę.

Jest także pełen szacunku i ciepła, tzw. święty dotyk.  Dotyk, także jako masaż, jest bardzo ważny w kobiecej duchowości, ponieważ zaprasza czującą obecność do naszych ciał.  Wraz z emocjonalnym i energetycznym uzdrawianiem, pomoże nam ogrzać i zmiękczyć znieczulone czy obolałe w nas miejsca, rozluźniać się, uwalniać to, co utknęło i otwierać na pełniejsze wejście do wnętrza siebie.  Pomoże także w dostrajaniu się do przepływu niezwykle transformującej i pełnej namiętności energii Shakti, by móc nawigować nią z miłością, by dzięki niej wzmacniać swoją kobiecość oraz odżywiać każdy jej wymiar w pełen uznania sposób.  Dlatego jest niezwykle istotne, byś podczas warsztatu była w czułym kontakcie z sobą samą, szanując swój rytm i granice.

Chcę abyś wiedziała, że w praktyce kobiecej duchowści interesuje nas bezpośrednie  doświadczenie, a więc wychodzimy poza analityczne procesy terapeutyczne, niekończące się koncepcje naprawiania siebie, czy nowe cele do osiągania. To właśnie odróżnia ją od wielu innych i czyni unikatową.

Zamiast tego wchodzimy właśnie do rzeczywistości Shakti, w której zamiast nadmiernego rozmawiania o problemach, przekonaniach czy emocjach, odczuwamy je poprzez ciało, poprzez stawanie się w nich prawdziwymi. Przypominamy sobie jak wychodzić im naprzeciw i pozwalać, by – jako energia – prowadziły nas do tego za czym naprawdę tęsknimy, do głębin naszej mądrości i do odkrywania, warstwa po warstwie, serca tej, którą już jesteśmy.

To na początku może być zaskakujące, czy nawet trudne, ale w miarę przypominania sobie kobiecych sposobów na bycie w intymności i szacunku dla siebie samej i siebie nawzajem, będziesz mogła odkrywać jak bardzo jest to otwierające, odżywiające i spełniające. Bardziej niż jakiekolwiek osobiste analizy.

Ta niezwykła rzeczywistość, w której wszystko jest do odczuwania, przywraca i uznaje mądrość żeńskiej jakości, energii w naszym życiu – Shakti. I również poprzez nią pozwala poszerzać swoją świadomości.  

Taka praktyka ucieleśnionej duchowości nie jest czymś oderwanym od codzienności. Ona staje się naszym stylem życia, w którym zwykła czynność odkrywa przed nami niezwykłą moc chwili, otwierając drzwi do wersji siebie przekraczającej nasze wyobrażenia.

Subscribe to our newsletter

 

Subscribe to our newsletter

 

Subscribe to our newsletter

 

 

 

 

Subscribe to our newsletter

Get updates direct to your inbox.

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).