O Praktyce

Namiętna obecność to nic innego jak praktyka ucieleśnionej kobiecej duchowości. To ścieżka zainspirowana tantryczną tradycją Shakti, w której pytanie: ‘Jak się zmienić?’, zastępujesz innym: ‘Jak mogę poczuć siebie bardziej?’.  Wg tej ścieżki Twoje piękno, mądrość i pulsująca życiem moc już są w Tobie.  Dlatego zamiast nieustannego naprawiania i korygowania siebie, zaprasza do głębokiego zanurzania się w to, co już w Tobie jest.

W tej praktyce, obejmując całe ciało, z jego ruchem, emocjonalnością, sensualnością, cyklicznością i tajemnicą, głęboko zanurzamy się w wiele subtelnych oraz radykalnych doświadczeń. Te, w dużej części tantryczne, praktyki są bardzo istotne dla poczucia i przepływu energii Shakti – boskiej żeńskiej esencji (energii życiowej, wewnętrznej bogini, której powierniczką jest kobieca dusza), dla bycia czującą oraz obecną z chwili na chwilę. Angażują nasze zmysły, wyobraźnię, oddech, emocje, dźwięk, przepływ energii, uważność, czy ruch. Są to medytacje – statyczne i w ruchu, wizualizacje, ceremonie, wewnętrzne zapytania i wglądy; jest taniec, kobieca modlitwa i mantra. To wszystko w grupie, w parze i w pojedynkę.

Jest także pełen szacunku i ciepła, tzw. święty dotyk.  Dotyk, także jako masaż, jest bardzo ważny w kobiecej duchowości, ponieważ zaprasza czującą obecność do naszych ciał.  Wraz z emocjonalnym i energetycznym uzdrawianiem, pomoże nam ogrzać i zmiękczyć znieczulone czy obolałe w nas miejsca, rozluźniać się, uwalniać to, co utknęło i otwierać na pełniejsze wejście do wnętrza siebie.  Pomoże także w dostrajaniu się do przepływu niezwykle transformującej i pełnej namiętności energii Shakti, by móc nawigować nią z miłością, by dzięki niej wzmacniać swoją kobiecość oraz odżywiać każdy jej wymiar w pełen uznania sposób.  Dlatego jest niezwykle istotne, byś podczas warsztatu była w czułym kontakcie z sobą samą, szanując swój rytm i granice.

Chcę abyś wiedziała, że w praktyce kobiecej duchowści interesuje nas bezpośrednie  doświadczenie, a więc wychodzimy poza analityczne procesy terapeutyczne, niekończące się koncepcje naprawiania siebie, czy nowe cele do osiągania. To właśnie odróżnia ją od wielu innych i czyni unikatową.

Zamiast tego wchodzimy właśnie do rzeczywistości Shakti, w której zamiast nadmiernego rozmawiania o problemach, przekonaniach czy emocjach, odczuwamy je poprzez ciało, poprzez stawanie się w nich prawdziwymi. Przypominamy sobie jak wychodzić im naprzeciw i pozwalać, by – jako energia – prowadziły nas do tego za czym naprawdę tęsknimy, do głębin naszej mądrości i do odkrywania, warstwa po warstwie, serca tej, którą już jesteśmy.

To na początku może być zaskakujące, czy nawet trudne, ale w miarę przypominania sobie kobiecych sposobów na bycie w intymności i szacunku dla siebie samej i siebie nawzajem, będziesz mogła odkrywać jak bardzo jest to otwierające, odżywiające i spełniające. Bardziej niż jakiekolwiek osobiste analizy.

Ta niezwykła rzeczywistość, w której wszystko jest do odczuwania, przywraca i uznaje mądrość żeńskiej jakości, energii w naszym życiu – Shakti. I również poprzez nią pozwala poszerzać swoją świadomości.  

Taka praktyka ucieleśnionej duchowości nie jest czymś oderwanym od codzienności. Ona staje się naszym stylem życia, w którym zwykła czynność odkrywa przed nami niezwykłą moc chwili, otwierając drzwi do wersji siebie przekraczającej nasze wyobrażenia.