Równonoc Wiosenna
ukorzeniona w miłosnej unii

równonoc wiosenna – 

rytuał i kobieca praktyka w kręgu online

20 marca 2022, godz. 20:30

z sonią alicją bednarek

Kochana,

Parvati Devi jest mistrzynią łączenia dwóch przeciwległych biegunów. Jako bogini mocy ucieleśnia ochraniającą siłę i tą kobiecą mądrość, dzięki której jesteśmy organicznie obecne, uważne, klarowne, świadome, tworzymy czas i przestrzeń dla siebie, swoich bliskich, projektów i pomysłów. A jako bogini miłości pokazuje nam jak swój miłosny blask jednocześnie kierować w stronę ukochanej osoby, bliskich, swoich działań, jak i swojego wnętrza, swojej esencji.  

Zatem, kiedy dostrajasz się do energii Parvati, dostrajasz się do połączenia… koncentracji z delikatnością, intelektu z ciepłem, struktury z płynnością, woli z zabawą, ducha z ciałem, boskości z codziennością, wolności z adoracją, czy umysłu z sercem, bez tej obawy, że utracisz jedno, będąc w kontakcie z drugim.  

W życiu miłosnym Parvati ucieleśnia tą formę partnerstwa, za którą wiele z nas tęskni: unię pomiędzy w pełni zrealizowaną kobiecością a w pełni zrealizowaną męskością, w której kochankowie łączą się bez poświęcania w tym siebie i swojej indywidualności.  Parvati wie, że cała równowaga, pokój i rozkwit życia w zewnętrznym świecie rodzi się z takiej właśnie unii wewnątrz nas.

Dlatego swoim płomiennym zaangażowaniem – nie tylko okazjonalnie, ale jako niedyskutowalną część codzienności – w odkrywanie najgłębszej prawdy oraz świadomości wewnątrz siebie, tworzy swoją własną pełnię.   

Wtedy oczarowany tym Shiva, ten wieczny outsider, również dedykuje Jej siebie. I razem tworzą pełen tajemnicy, rozkoszy, potencjalnego chaosu czy przeciwności taniec, w którym intymna relacja, rodzinne i duchowe integrują się w ścieżkę ucieleśnionego duchowego przebudzenia, nasączając tą mądrością i świadomością cały świat. 

Sonia Alicja

Sonia Alicja Bednarek
Yogini i Założycielka Namiętnej Obecności

Co będziemy robiły?

Wiele praktyk, których doświadczysz będą praktykami kobiecej ucieleśnionej duchowości, inspirowanymi tantryczną ścieżką Shakti*. W nich, przede wszystkim poprzez nasze kobiece ciała i odczuwanie, będziemy doświadczały, odkrywały i wsiąkały aż do molekuły, aż do swojej duszy i głębszej mądrości. W grupie, w parach lub w pojedynkę. 

MOŻESZ SPODZIEWAĆ SIĘ PRAKTYK, KTÓRE obejmą:

taniec & ruch spontaniczny · oddech & głos · tantryczne medytacje & wizualizacje, które pomogą nam dostrajać się do energii Parvati Devi · mit o Parvati & zawarte w nim klucze mądrości jaką Ona ucieleśnia · yoga przeciwieństw/dopełnień · odczuwanie & ekspresja emocji i stanów jako energii · przepływ energii Shakti* · tworzenie unii z wewnętrznym ukochanym / swoją męskością · wewnętrzne zapytania & wglądy · święty, pełen szacunku dotyk i masaże całego ciała · ceremonie dla tego wymiaru kobiecości w każdej z nas.

Pomogą nam w tym obejmujące ramiona matki natury wokół, czas temu dedykowany, wzajemne towarzyszenie i wsparcie, czułość dla siebie oraz zwariowane poczucie humoru.

*Shakti – w tantrze kobieca boska energia kreacji, moc i mądrość w nas i we wszechświecie, i każda tantryczna bogini przedstawia jej poszczególne aspekty, a Parvati Devi – ukorzenienie w miłosnej unii 

Rezerwacja Miejsca

Zaczynamy w niedzielę, 20 marca o 20:30. Po rejestracji, na podany przez Ciebie adres e-mail otrzymasz link do pokoju online na zoom. (Proszę, sprawdź 'spam’ + zakładkę 'oferty’ jeśli używasz gmail.)

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną pisząc na [email protected].