Alicja Sonia Bednarek, Założycielka Namiętnej Obecności


Soni_1green
Odczuwałam życie ciałem odkąd pamiętam. Najpierw poprzez stały kontakt z naturą, mnóstwem godzin spędzonych w lesie, na łąkach. Drobna i odważna. I równocześnie poprzez taniec, wiele lat tańca. Natura, jej spokój i dzikość oraz subtelność i namiętność tańca to był mój świat do momentu rozpoczęcia pracy w międzynarodowej korporacji prawniczej. A to z jednej strony kilkanaście lat ogromnej ilości pracy, a z drugiej – spotkania z własnymi intelektualnymi możliwościami.

I nadszedł 2008, rok przełomowy, kiedy okazało się, jak bardzo przestałam żyć moim życiem praktycznie w każdej jego dziedzinie, jak zgubiłam siebie. Będąc głównie w umyśle, przestałam słuchać swego wnętrza. Krótkie poszukiwania dosłownie ‘wrzuciły’ mnie na ścieżkę Tantry i od razu jasnym stało się, że jest to moja ścieżka.

Przestałam pracować i nastąpiły moje pierwsze 4 lata w jakimś sensie odosobnienia i intensywnej praktyki tantrycznej i terapeutycznej. Ta praktyka to powrót do tego co znam, co kiedyś już robiłam, co jest organicznie we mnie.  Ten czas, to rozpoczęcie i zanurzenie w głęboką wewnętrzną transformację, która naturalnie trwa i stale przychodzą nowe olśnienia.  Wtedy też przyszło do mnie moje imię: Sonia.

Od 2010 roku, poprzednio pod nazwą AlayaTantra, prowadzę warsztaty i indywidualne sesje oparte na tradycji głównie hinduskiej Tantry i współczesnych praktykach, także medytacyjnych, związanych z pogłębianiem odczuwania, w każdym jego wymiarze, oraz poszerzaniem świadomości.  Od tego momentu stale czuję świeży powiew czegoś bardzo pierwotnego we mnie.  W tym rozkwitam i wzrastam. Jestem niezmiernie wdzięczna za to, że kroczę ścieżką mojej duszy oraz za wszelkie nauki i dary jakie ta praca mi przynosi.

Uczę się u różnych współczesnych nauczycieli, ale moim przewodnikiem są tantryczne nauki Osho, a inspiracją – nauczyciele z jego kierunku oraz z kierunku tantry kaszmirskiej.  Inspiruję się także pracą takich przepięknych kobiet: Mahasatvaa Ma Ananda Sarita, Chameli Ardagh i Catherine Ingram. To, co oferuję na warsztatach wyrasta z tego przewodnictwa, z mojego doświadczania tych praktyk, ich przeżycia, odczucia i zintegrowania. Wyrasta także z moich indywidualnych odkryć i wglądów.

Prowadzę warsztaty, spotkania oraz konsultacje, w języku polskim i angielskim. Co jakiś czas wypowiadam się na łamach prasy (Sens),  portali (zwierciadlo.pl), czy w programach telewizyjnych jak TV4 ‚mała Czarna’ i innych.

Moją osobną pasją, z miłości i zachwytu nad niezwykłymi zapachami natury, jest manufaktura ekologicznych i aromatycznych świec SURYANI Candles.

Nazwa Namiętna Obecność przyszła do mnie w postaci książki Catherine Ingram pod tym tytułem.  Za jej piękną zgodą, za co jestem niezmiernie wdzięczna, przyjęłam tą nazwę jako określenie mojej praktyki, esencjonalnego dla mnie sposobu bycia i życia. Pozostaję z wdzięcznością, Sonia

Namaste,

Alicja (Sonia) Bednarek

Yogini & Założycielka Namiętnej Obecności

Wszystkie cząsteczki świata są zakochane i szukają swych kochanków.”~~Rumi