Sonya Alicja Bednarek, Założycielka Namiętnej Obecności


Soni_1green
Odczuwałam życie ciałem odkąd pamiętam. Najpierw poprzez stały kontakt z naturą, mnóstwem godzin spędzonych w lesie, na łąkach. Drobna i odważna. I równocześnie poprzez taniec, wiele lat tańca. Natura, jej spokój i dzikość oraz subtelność i namiętność tańca to był mój świat do momentu rozpoczęcia pracy w międzynarodowej korporacji prawniczej. A to z jednej strony kilkanaście lat ogromnej ilości pracy, a z drugiej – spotkania z własnymi intelektualnymi możliwościami.

I nadszedł 2008, rok przełomowy, kiedy okazało się, jak bardzo przestałam żyć moim życiem praktycznie w każdej jego dziedzinie, jak zgubiłam siebie. Będąc głównie w umyśle, przestałam słuchać swego wnętrza. Krótkie poszukiwania dosłownie ‘wrzuciły’ mnie na ścieżkę Tantry i od razu jasnym stało się, że jest to moja ścieżka.

Przestałam pracować i nastąpiły moje pierwsze 4 lata w jakimś sensie odosobnienia i intensywnej praktyki tantrycznej i terapeutycznej. Ta praktyka to powrót do tego co znam, co kiedyś już robiłam, co jest organicznie we mnie.  Ten czas, to rozpoczęcie i zanurzenie w głęboką wewnętrzną transformację, która naturalnie trwa i stale przychodzą nowe olśnienia.  Wtedy też przyszło do mnie moje imię: Sonia.

Od 2010 roku, poprzednio pod nazwą AlayaTantra, prowadzę warsztaty i indywidualne sesje oparte na tradycji głównie hinduskiej Tantry i współczesnych praktykach, także medytacyjnych, związanych z pogłębianiem odczuwania, w każdym jego wymiarze, oraz poszerzaniem świadomości.  Od tego momentu stale czuję świeży powiew czegoś bardzo pierwotnego we mnie.  W tym rozkwitam i wzrastam. Jestem niezmiernie wdzięczna za to, że kroczę ścieżką mojej duszy oraz za wszelkie nauki i dary jakie ta praca mi przynosi.

Uczę się u różnych współczesnych nauczycieli, ale moim przewodnikiem są tantryczne nauki Osho, a inspiracją – nauczyciele z jego kierunku oraz z kierunku tantry kaszmirskiej.  Inspiruję się także pracą takich przepięknych kobiet: Mahasatvaa Ma Ananda Sarita, Chameli Ardagh i Catherine Ingram. To, co oferuję na warsztatach wyrasta z tego przewodnictwa, z mojego doświadczania tych praktyk, ich przeżycia, odczucia i zintegrowania. Wyrasta także z moich indywidualnych odkryć i wglądów.

Prowadzę warsztaty, spotkania oraz konsultacje, w języku polskim i angielskim. Co jakiś czas wypowiadam się na łamach prasy (Sens),  portali (zwierciadlo.pl), czy w programach telewizyjnych jak TV4 ‚mała Czarna’ i innych.

Moją osobną pasją, z miłości i zachwytu nad niezwykłymi zapachami natury, jest manufaktura ekologicznych i aromatycznych świec SURYANI Candles.

Nazwa Namiętna Obecność przyszła do mnie w postaci książki Catherine Ingram pod tym tytułem.  Za jej piękną zgodą, za co jestem niezmiernie wdzięczna, przyjęłam tą nazwę jako określenie mojej praktyki, esencjonalnego dla mnie sposobu bycia i życia. Pozostaję z wdzięcznością, Sonia

Namaste,

Sonya Alicja Bednarek

Założycielka Namiętnej Obecności

Wszystkie cząsteczki świata są zakochane i szukają swych kochanków.”~~Rumi

Subscribe to our newsletter

 

Subscribe to our newsletter

 

Subscribe to our newsletter

 

 

 

 

Subscribe to our newsletter

Get updates direct to your inbox.

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).