Tańcząca KĀLĪ
Wieczór pt. „W Błękitnym Płomieniu Kālī”
3 listopada 2018 r., sobota, Warszawa

Jak by to było…
gdybyśmy pozwoliły sobie zakochać się w naszym gorącym zdecydowaniu, klarowności i pasji i całą sobą weszły w ten chaotyczny, żywy, otwierający głos, serce i łono, miłosny romans z żarliwą kobiecością?

To radykalna i pełna pasji propozycja, ponieważ wyjście na spotkanie tego, co nas w tym zachwyca i przeraża, wymaga wielkiej odwagi. Ale… jak by to było, gdybyśmy pokłoniły się w tym zarówno Sobie, jak i innej Kobiecie?

Droga Kobieto,

Kālī, ten najgwałtowniejszy z aspektów kobiecej mądrości oraz siły we wszechświecie, nie jest boginią, którą traktujemy lekko.

Ta przemożna moc miłości ma wiele twarzy i warstw. Jako ucieleśnienie przerażająco pięknego cyklu życia i śmierci, jest nie tylko fizyczną śmiercią, która czeka na nas z ostatnim oddechem. Jest śmiercią wszelkich fałszywych strategii i jednocześnie –  narodzinami klarownego i pełnego mocy działania.

Zatem, kiedy Kālī pojawia się w twoim życiu, niszczy to, co ogranicza ciebie. Jest szczególnie radykalna dla sztucznych masek i nadziei, przeterminowanych identyfikacji i przekonań, dawnych uraz i ran; dla tych wszystkich sytuacji i wyborów, w których utknęłaś, w których uzależniasz się od innych i którymi, Kochana, umniejszasz siebie. Swoim ekstatycznym tańcem z ich zgliszczy wznieca płomień tego, co autentyczne w twoim życiu, co jest kochaniem.

Ona, w swojej gniewnej dobroci, pragnie odsłonić ciebie ponownie  prawdziwą, z powrotem w totalności życia. 

Wiele z nas opiera się, czy obawia tej zuchwałej gwałtowności Kālī, nierozumianej, zniekształcanej i historycznie odmawianej, zarówno boskiej kobiecości jak i indywidualnej kobiecie.

Jednak, zawsze gdy pragniesz:
• zdjąć maskę grzecznej i niepewnej
• odkryć swoją wewnętrzną moc
• odsłonić swój gniew w obronie tego, co ważne, niewinne lub cenne 
• stanąć po swojej stronie i być sobie wierną
• ustanowić granice
• wyostrzyć klarowność i postrzeganie
• odważyć się na zmianę
• przełamać swoją seksualną wstydliwość, czy
• wyrazić porywająco dziką stronę swojej seksualności,
to właśnie tęsknisz za energią, przewodnictwem fascynującej Kālī.

Kālī faktycznie transformuje powstrzymujące to struktury, ale zawsze w służbie serca. Ona jest Shakti, czyli mocą, miłości w tym zagmatwanym świecie i jednocześnie mocą, która rozpuszcza to, co miłością nie jest.

Alicja So. Bednarek
Yogini i Założycielka Namiętnej Obecności

Przyjdź, jeśli..

chcesz inicjować lub pogłębiać intymną i prawdziwą relację z energią gniewnej Kālī w sobie. Jeśli zamiast nieświadomie niszczyć jej płomieniem – chcesz ogrzewać się jej mądrością oraz zamiast amputować ją z siebie – chcesz nareszcie zaufać jej miłości.

Na wieczorze „W Błękitnym Płomieniu Kālī” zrobimy to
w praktykach transformacji tych tendencji w nas, które blokują nasze spełnienie, miłość, mądrość i wolność w płomień klarownego i pełnego mocy działania.

Blokujące tendencje to mogą być:

ten rodzaj gniewu czy dumy, który powoduje, że tamujesz się w życiu • strach – również ten przed puszczeniem blokujących jakości • opór – także ten przed kroczeniem swoją ścieżką • osąd i krytyka – także samej siebie poczucie ofiary • bycie miłą kosztem siebie  brak jasności w jakiejś sytuacji • poczucie winy • wstyd… po prostu to, co powoduje, że utknęłaś, że powstrzymujesz siebie.

Praktyka dla Ciebie

Kali ma wiele ekspresji. W jednej z nich przyjmuje postać Bogini Bhairavi, która jest  ucieleśnieniem żarliwej determinacji, płomieniem tego, jak bardzo  chcesz tego, czego chcesz. Twoja tęsknota, intencja nim jest, twoje pożądanie i oddanie nim są.

Zatem, pytania przed jakimi stawia cię Bhairavi, gdy chcesz odsłonić większą wersję siebie, to: Jak bardzo chcesz tego, czego chcesz? Co cię w tym powstrzymuje?

Przygotowując się na to spotkanie, jeśli chcesz zadedykuj parę chwil praktyce jaką mam dla Ciebie. I gdy już zadbasz o to, by nic przez ten czas nie odciągało twojej uwagi…

Czego dla mnie pragniesz, Kālī?

Usiądź w cieple, wygodnie ale pewnie i zrób kilka świadomych oddechów. Do gardła, do piersi. Możesz wcześniej wziąć gorącą kąpiel, zatańczyć, zrobić coś co cię rozgrzeje…

Poczuj kości, na których siedzisz i to jak są połączone z ziemią i jej gorącem. Oddychaj. Po chwili tak samo poczuj łono i obszar  miednicy. Wdechem i wydechem łącz się z jej ciepłem, jej płomieniem.

Możesz przyłożyć dłonie i zauważyć fizyczne ciepło tego miejsca, albo po prostu wyobrazić sobie ten płomień. Z chwili na chwilę, niech twoja uważność wsiąka w to ciepło. W płomień tego, co chce się poprzez ciebie zamanifestować.

Kali-Bhairavi, czego dla mnie pragniesz?

Zaoferuj to pytanie ciepłej energii, bogini, w twoim łonie. Oddychaj w nie. Czuj je. Odpowiedź może przyjść w formie słów, obrazu, kolorów, odczuć, ruchu… Bądź otwarta na każdą jej formę. Cierpliwa. I ciekawa, nawet gdy będzie tzw. nic.

Na koniec, jeśli chcesz, zapisz to, co poczułaś.

To pytanie możesz potem powtarzać w ciągu kolejnych dni, za każdym razem, gdy sobie o nim przypomnisz. Bądź wtedy dedykowana, czująca Gotowa na wejście głębiej.

ps: autorką praktyki jest Chameli Ardagh, Awakening Women Institute

Zdejmij skórę tego, co nie jest tobą. Boska kobiecość ukrywa się w twoim ciele. Odsłonisz ją?

Termin & Lokalizacja

3 listopada, 2018 r.
sobota, 17:00 – 22:00/23:00

Dobrze jest przyjść wcześniej, ok. 16:30, by mieć czas na zorientowanie się w przestrzeni, przywitanie, ewentualne przebranie itd.

W trakcie będzie ok. 20 min przerwy.

Minimalna ilość uczestniczek – 12 kobiet.

Warsaw Dance Department →

PKiN, Plac Defilad 1 (wejście od ul. E. Plater), 2 piętro
00-901 Warszawa

Rezerwacja Miejsca

Wypełnij zgłoszenie rezerwacji miejsca dla siebie. Po chwili na podany przez Ciebie adres e-mail otrzymasz informacje o dalszych krokach.
(Proszę, sprawdź spam, lub zakładkę 'oferty' jeśli używasz gmail, a także czy poprawanie wpisałaś adres e-mail.)

O Praktyce

Praktyki kobiecej ucieleśnionej duchowości, których doświadczysz, są inspirowane tantryczną ścieżką Shakti, żeńskiej boskiej zasady Wszechświata. Poprzez piękny portal, jakim jest kobiece ciało, wchodzimy głęboko, doświadczamy płomiennie i wsiąkamy aż do molekuły.  To w nich, aby wiedzieć, kim prawdziwie jesteśmy, uczymy się stawać twarzą w twarz z tym, co postawiłyśmy na drodze do naszej prawdy i na jakie sposoby przywykłyśmy oddawać swoją moc. Zatem na tej ścieżce, jak antyczne tantryczne yoginie, stajemy się intymne z wszystkimi aspektami siebie. Praktykujemy ‚tak’ na nasze światło i na nasz cień. Na to, co kochamy i chcemy doświadczać jeszcze pełniej, oraz na to, co ukrywamy lub najchętniej byśmy się tego pozbyły. W tym wchodzimy w nasze rozluźnione piękno i sięgamy naszej głębszej mądrości. W tym odnajdujemy wolność.

Tego wieczoru możesz spodziewać się praktyk (indywidualnie, w parach, w grupie), które obejmą:

ceremonia & taniec jako Kālī · medytacje & wizualizacje z energią Kālī · uważność & obecność · oddech & głos · sensualność · przepływ energii Shakti · wewnętrzne zapytania & wglądy · święty dotyk

Uwaga:

1. To wydarzenie jest skierowane przede wszystkim do kobiet, które mają już doświadczenia ekspresji swojego wnętrza, energii uczuć i emocji poprzez ciało, ruch i taniec spontaniczny, głos i oddech. Jeśli nie masz takiego doświadczenia, może być da ciebie sporym wyzwaniem.

2. Mimo, że Kali jest personifikacją gniewnej mocy kobiecości, to spotkanie nie jest terapeutyczną pracą z gniewem. Praktyki jakich doświadczysz nie zajmują się analizą ‘skąd’ i ‘dlaczego’. One pomagają i dodają odwagi do odczuwania emocji i uczuć jako energii.  W przypadku gniewu, gwałtowności czy blokujących przekonań,  praktykujemy to m.in. w uwalniającej i nie skierowanej mentalnie przeciwko otoczeniu ekspresji. Po to, by uczyć się ich jakości i otwierać siebie, nasze ciało na ich swobodny przepływ.  Po to, by mieć do nich co raz bardziej świadomy dostęp i – zamiast reaktywnie niszczyć ich energią – dojrzale korzystać z ich uzdrawiających i transformujących potencjałów, np.  ustanowić granice czy zdjąć maskę niedostępnej.

Częste Pytania

Czy ten rodzaj praktyki jest dla mnie?

Ten rodzaj praktyki prawdopodobnie jest dla Ciebie jeśli:

 • Masz już doświadczenie w praktyce ze swoim wnętrzem poprzez ciało i pociąga cię tradycja tantry, boskiej kobiecości i jej archetypów
 • Jesteś gotowa wziąć odpowiedzialność za siebie, za swoje doświadczenia i spotkanie z różnymi, również tłumionymi, aspektami swojego wnętrza
 • Możesz na czas warsztatu odłożyć na bok swoje codzienne zobowiązania by, jako wyraz miłości do siebie samej, naprawdę zaangażować się w praktykę i rytm zajęć
 • Naprawdę chcesz odklejać się od tych przekonań, oczekiwań czy automatycznych sposobów działania, do których przylgnęłaś, a które przykrywają twoją dojrzałą kobiecość, jej suwerenność, sensualność, mądrość i genialną unikatowość
 • Chcesz pielęgnować odczuwanie kobiecej energii – Shakti,  i co raz głośniej słyszeć jej głos
 • Chcesz pielęgnować emocjonalną płynność i z odczuwania tworzyć sztukę, dla bycia rozluźnioną i mądrą w swych emocjach i mocy ich energii
 • Chcesz odzbrajać swoje serce, pomimo i ponownie
 • Chcesz celebrować i uzdrawiać relację ze swoim kobiecym ciałem, z jednej strony jako portalem do swojego piękna, do sensualnej i erotycznej radości, a z drugiej – jako kobiecej duchowej ścieżki do co raz szerszej Obecności, z miłością, w tym życiu, tutaj, teraz
 • Jesteś stęskniona za głębokim pojednaniem się ze sobą
 • Jesteś ciekawa większej niż w wyobrażeniach wersji samej siebie.

Proszę, nie przychodź, jeśli:

 • W żaden sposób nie jesteś obeznana z praktyką i kontaktem ze swoim wnętrzem poprzez ciało
 • Czujesz opór na zasadę Bogini i świętej kobiecości, na praktykę z jej archetypami, jako przewodniczkami w ucieleśnianiu poszczególnych kobiecych mądrości
 • Czujesz opór wobec duchowej praktyki zakorzenionej w tantrze, obejmującej nie tylko różne formy medytacji, ale także praktykę poprzez ciało, z energią Shakti, w tym z jej emocjonalnym oraz seksualnym wymiarem
 • Nie możesz lub nie jesteś w stanie znacząco odłożyć na bok swoich codziennych zobowiązań i planujesz większość wolnych chwil przeznaczyć na pracę, kontakty online
 • Jesteś w trakcie leczenia psychiatrycznego, lub przechodzisz przez traumatyczny okres swojego życia i/albo szukasz indywidualnej terapeutycznej opieki i wsparcia
 • Czujesz opór wobec struktury dnia i zajęć, i nie chcesz być na wszystkich obecna
 • Potrzebujesz intelektualnego i teoretycznego zrozumienia całego procesu, bardziej niż zaufania w mądrość płynącą z twojego ciała, wnętrza i w bycie prowadzoną przez energię Shakti, swoją kobiecą duszę, w jej unikatowym rytmie i na jej sposoby.

Jak przebiega rezerwacja & sposób zapłaty ?

1/ Wypełnij formularz rezerwacji, klikając na przycisk REZERWUJĘ powyżej.  Po chwili, na podany przez Ciebie adres e-mail, otrzymasz przyjęcie zgłoszenia z informacją o dalszych krokach. Uwaga: Jeśli nie znajdziesz jej w swojej skrzynce, sprawdź proszę folder ‚spam’, a jeśli używasz gmail – zakładkę ‚oferty’. Czasem jest potrzebne dodanie info@namietnaobecnosc.pl do listy zatwierdzonych adresów e-mail.

2/ Zabezpiecz swoje miejsce wpłacając zaliczkę w wysokości 70 zł, najlepiej w ciągu 1-2 dni.

Gdy tylko wpłynie na konto bankowe wskazane w przyjęciu zgłoszenia, otrzymasz potwierdzenie rezerwacji swojego miejsca. Do momentu wpłaty  rezerwacja nie jest potwierdzona.

Naturalnie, możesz od razu wpłacić pełną kwotę za udział.

3/ Jeśli wpłaciłaś zaliczkę, pozostałą kwotę za udział wpłać:
– do 2 listopada 2018 r. włącznie gdy chcesz skorzystać z niższej ceny, na to samo konto wskazane w przyjęciu zgłoszenia, albo
– gotówką na miejscu w dniu wydarzenia wg wyższej ceny.

Pamiętaj proszę, że decydująca jest kolejność wpłat.

Jaka jest polityka rezygnacji & zwrotów ?

1/ W przypadku rezygnacji do 2 listopada 2018 r. włącznie, otrzymasz zwrot wpłaconych kwot za udział pomniejszonych o kwotę zaliczki, która jest bezzwrotna.

2/ Od 3 listopada nie ma zwrotu wpłaconych kwot za udział, chyba że zwolnione miejsce zajmie (i) osoba z listy oczekujących albo (ii) polecona przez Ciebie osoba – wtedy otrzymasz zwrot pomniejszony o kwotę zaliczki.

Jest możliwość zaliczenia wpłaconych kwot (minus zaliczka) na poczet udziału w innym warsztacie w ciągu nadchodzących 12 miesięcy, co wymaga wcześniejszego uzgodnienia.

Czy mogę przyjść później lub wyjść wcześniej?

Jeśli to będzie kwestia 30-40 minut – w wyjątkowych sytuacjach jest to możliwe. Jednak naprawdę w ostateczności. Późniejsze niż ten czas przyjścia, czy wcześniejsze niż ten czas wyjścia nie mają sensu. Bardzo ważne jest byśmy zarówno zaczęły wspólnie, jak i doświadczyły praktyk zamykających.

Czy można przyjść z dzieckiem ?

Czas tylko dla siebie dla wielu z nas jest luksusem. I to jest jeden z darów jaki oferujemy sobie podczas naszej kobiecej praktyki. Przede wszystkim dlatego, by naprawdę dedykować go sobie. Także ze względu na intensywność praktyk, na ten warsztat nie zapraszamy dzieci. Korzyści z tego jest wiele. W tym także ta, że dzięki temu, możemy potem być z bliskimi w głębszym kontakcie z własnym odżywieniem.

Chcę uczestniczyć tylko w niektórych praktykach. Czy to możliwe?

Praktyki są tak ułożone by każda z nich przygotowywała Ciebie do kolejnej, dlatego ważne jest zaangażowanie w udział w każdej z nich. Natomiast w sytuacji, gdy uczestniczenie w którejś z nich będzie dla ciebie czymś za dużo, wspólnie uzgodnimy twój indywidualny sposób jej doświadczenia. Być może to będzie moment ciszy ze sobą, albo towarzyszenie innym, albo jeszcze coś innego…
Masz inne pytania? Skontaktuj się ze mną pisząc na info@namietnaobecnosc.pl.